İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

:: “Every Man A Tiger” Tom Clancy

“Her Erkek bir Kaplandır”, Savaş ve Strateji Kitabı okumayı sevenler için oldukça başarılı, okunmaya değer bir kitap. İsmi Top Gun eğitim tesisine girişteki bir tabeladan alan kitap esasında modern teknolojinin bu sloganı sorgulaması da anlatmakta. Kitabın son bölümünde Siber savaşın önemi de askeri örnekler ile anlatılmakta.

—-

Kitap;

Bir Avci Pilotu ABD Kuvvetleri’nin Körfez Savasi’nda Kazandigi Basarinin Nedenlerini Anlatiyor.

Tom Clancy Körfez Savasi’na katilan Koalisyon Ülkeleri’nin Hava Kuvvetleri Komutani Emekli General Chuck Horner ile birlikte yazdigi bu kitapta, bir ‘avci pilotu’nun Vietnam’da baslayip Körfez Savasi sirasinda zirveye tirmanan yasam öyküsünü anlatiyor.

Ancak bu pilot, siradan bir avci pilotu degil de Clancy’nin deyisiyle, ‘avci pilotlarinin pilotu’ olan son derece zeki ve yetenekli bir hava generali ise, ortaya ABD Hava Kuvvetleri’nin yirminci yüzyilin ikinci yarisinda geçirdigi evrimi ve bu evrimin belki de en parlak asamasi olan Körfez Savasi’ni anlatan bir yapit çikiyor.

Kitap, ABD Silahli Kuvvetleri’ni Vietnam basarisizligindan Körfez Savasi zaferine tasiyan degisimi büyük bir titizlikle inceliyor. Bu degisime giden yolu adim adim takip ederken, ABD Hava Kuvvetleri’nin hangi hava savasi taktik ve stratejilerini, hangi uçak, silah ve mühimmat tiplerini, hangi teknolojileri kullandigini ögrenecek; koalisyon güçlerinin, Irak Silahli Kuvvetleri’ni ‘Çöl Kalkani’ ve ‘Çöl Firtinasi’ operasyonlariyla yenilgiye ugratmasini saglayan hava taktik ve stratejileri yaninda, kullanilan teknolojik alt yapinin ayrintilari hakkinda da bilgi edineceksiniz.

hebk  Türkçe

 

emat İngilizce

 

|
____ Innovation Science Labs ____
|